مشاوره اخذ گواهی صلاحیت اداره کار (مجوز وزارت کار)

صفر تا صد اخذ مجوز اداره کار - صلاحیت اداره کار

گواهی صلاحیت اداره کار ( مجوز اداره کار )

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهی صلاحیت اداره کار که به آن مجوز اداره کار نیز گفته می شود مجوزی است که توسط وزارت تعاون ، کار و امور اجتماعی یا در اصطلاح عامیانه اداره کار- صادر می گردد.

نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشت این است که گواهی صلاحیت اداره کار یا مجوز اداره کار برای شرکت های خدماتی، پشتیبانی و مهندسی صادر می شود در حقیقت گواهی صلاحیت اداره کار به این معنی است که شرکت های اخیرالذکر صلاحیت برای انجام کار و پیروزی در مناقصه و به تبع آن اخذ پروژه را دارند.

شاید سؤال پیش بیاید که مورد استفاده گواهی صلاحیت اداره کار یا مجوز اداره کار چیست؟ پاسخ این است که برای تشکیل پرونده گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران باید گواهی صلاحیت اداره کار (مجوز اداره کار) یا صلاحیت پیمانکاری (رتبه یا Grade ، گرید) اخذ گردد.

با توجه به توضیحی که در بالا ارائه شد روال کار بدین صورت است که سازمانی که متقاضی دریافت گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران است باید ابتدا برای دریافت گواهی صلاحیت اداره کار(مجوز اداره کار) یا صلاحیت پیمانکاری(گرید، رتبه، Grade) اقدام نماید.

* بدلیل تشابه در کلمات نباید گواهینامه صلاحیت پیمانکاری (گرید  یا رتبه grade) با گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران اشتباه گرفته شود زیرا دو مقوله جدا هستند. در حقیقت گواهی نامه صلاحیت پیمانکاری (گرید یا رتبه،grade)، نشان توان فنی و اجرایی یک شرکت است که برای شرکتهای مشاور، پیمانکاری و یا فعال در زمینه نرم افزار و it (انفورماتیک) است ولی گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران در خصوص رعایت اصول ایمنی عملیات در پروژه ها و فعالیت های شرکت های پیمانکاری است .

تفاوت دیگر مرجع صدور آنهاست که گواهی نامه صلاحیت پیمانکاری (گرید grade ، رتبه) توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی صادر می شود. اما گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می شود.

برای هرکدام از گواهینامه هایی که در بالا بطور مختصر به آن اشاره شد که شامل: گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، مجوز اداره کار یا گواهی صلاحیت اداره کار و صلاحیت پیمانکاری برای سازمانهایی که قصد ورود به مناقصات و به دنبال آن اخذ پروژه را دارند لازم و ضروری است در واقع یکی از مدارک و شرایط ورود به مناقصات داشتن گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، گواهی صلاحیت اداره کار (مجوز اداره کار)، گواهی صلاحیت  پیمانکاری (گرید یا رتبه، Grade) می باشد.

متقاضیان محترم می توانند برای اطلاع از شرایط اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، گواهی نامه صلاحیت پیمانکاری ( گرید ، رتبه Grade) و گواهی صلاحیت اداره کار ( مجوز اداره کار ) از خدمات مشاوره ای رایگان مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهره مند گردند و همچنین مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهکارا آمادگی دارد تا در صورت نیاز جهت اخذ گواهینامه های اخیرالذکر با شرکت ها همکاری نماید .

اندیشه های برتر ، جویای بهترینند ...

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، می توانید به صورت آنلاین (از طریق سایت) یا  تلفنی با مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهکارا تماس حاصل فرمایید.

بهکارا  :     2774 3341 - 021

                     33409150 - 021

درباره ما

گروه مشاورین بهکارا

09123876275

021-33409150

021-33412774

info@behkara.com

تهران، خیابان شهید رجایی،خیابان شهدای شاملو،مجتمع وکیل، طبقه اول پلاک75، گروه مشائرین بهکارا