مشاوره اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

چگونه می توان گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری گرفت ؟

مراحل گرفتن و اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی چیست ؟

مدارک برای گواهینامه تایید صلاحیت

گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری با گواهی صلاحیت پیمانکاری چه فرقی دارد ؟

در هر پروژه مهمترین موردی که علاوه بر  مسائل فنی می بایست توسط عوامل اجرایی پروژه رعایت شود اصول ایمنی است.

در این راستا صلاحیت تک تک عوامل اجرایی پروژه باید مورد تأیید قرار بگیرد بدین منظور شرکت های پیمانکاری جهت ورود به مناقصات و اکثر قراردادهایشان با کارفرمایان باید گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران را اخذ نمایند. وظیفه بررسی و سپس تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد.

پیمانکاران محترم جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران می بایست از طریق سامانه ای که وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی نموده به نشانی www.svcc.mcls.gov.ir  اقدام نمایند.

روال کار برای اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران بدین صورت می باشد که ابتدا جهت انجام یکسری مراحل و تشکیل  پرونده جهت صدورگواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران به سامانه (که در بالا به آن اشاره شد) مراجعه نموده ، پس از عضویت در سایت مذکور جهت ادامه ی مراحل باید یکسری اطلاعات را در سامانه ثبت نمود.

اطلاعات از قبیل موارد ذیل می باشند:

  • مشخصات پیمانکار محترم
  • اطلاعات دفتر
  • اطلاعات مجوز پیمانکاری
  • سوابق فعالیت در سه سال گذشته
  • حوادث رخ داده در سه سال گذشته

همچنین اسکن مدارک نیز باید ارسال شود.

پس از ثبت نام در سامانه باید توجه داشت که حتماً از کانون انجمن های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار استان به صورت تلفنی استعلام و تأییدیه ثبت نام دریافت شود؛ سپس باید اصل مدارک جهت تشکیل پرونده فیزیکی ارائه شود.

برای تشکیل پرونده فیزیکی و انجام سایر امور جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران کافیست از شرکت متقاضی یک نماینده که به اطلاعات حقوقی شرکت مشرف باشد انتخاب شود باید در نظر داشت که هر شرکت جهت تشکیل پرونده بایستی به کانون انجمن های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار استان خود مراجعه کند.

نماینده ای که از طرف شرکت انتخاب شده باید بهمراه مدارک که در سایت کانون انجمن های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار استان ذکر شده، فرم های پر شده مربوطه موجود در سایت (پرینت گرفته شده  در سربرگ) بعلاوه فیش واریزی مبلغی که در سایت کانون انجمن های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار استان جهت تشکیل پرونده برای اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران به کانون مراجعه نمایند.

مورد مهمی که جزءِ مدارک جهت تشکیل پرونده برای اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران می باشد گواهینامه آموزشی کارگران و کارفرمایان است، اگر این گواهینامه موجود نباشد تعداد نفراتی که کانون انجمن های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار با توجه به اعضا و کارکنان شرکت تعیین می کند، باید در دوره های آموزشی کارفرمایان و کارگران شرکت کنند. این دوره ها مستلزم پرداخت هزینه و مدارک مربوطه که شرح آن در سایت کانون است می باشد.

در نهایت پس از تأیید بازرس کار و کمیته گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران صادر می شود.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهکارا  با در اختیار داشتن کادری متخصص و امین آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران می باشد.

ا

اندیشه های برتر ، جویای بهترینند ...

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، می توانید به صورت آنلاین (از طریق سایت) یا  تلفنی با مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهکارا تماس حاصل فرمایید.

بهکارا  :     2774 3341 - 021

                     33409150 - 021

 

درباره ما

گروه مشاورین بهکارا

09123876275

021-33409150

021-33412774

info@behkara.com

تهران، خیابان شهید رجایی،خیابان شهدای شاملو،مجتمع وکیل، طبقه اول پلاک75، گروه مشائرین بهکارا