بهکارا 33409150 - 021 09123876275

اندیشه های برتر ، جویای بهترینند... .

گواهینامه CE ، نشان CE

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شرایط اخذ گواهینامه CE

نشان CE چیست ؟

چگونه می توان CE دریافت کرد ؟

نشان و گواهینامه CE را از چه مراجعی باید دریافت کرد ؟

Conformity European که مخفف شده ی آن را CE می گوییم در اصطلاح به معنی منطبق سازی با قوانین اتحادیه اروپا یا تطابق اروپایی است، درواقع اتحادیه اروپا دستورالعمل ها و الگوهایی را برای محصول مشخص کرده که پس از تست محصول مورد نظر و احراز شرایط، گواهینامه CE و نشان CE به آن محصول تعلق می گیرد. هر محصولی که نشان CE را داشته باشد به معنی این است که آن کالا با قوانین و مشخصات تعریف شده ی اتحادیه اروپا برای یک محصول منطبق است. در حقیقت نشان CE مجوز فروش محصول در کشورهایی است که مشمول این استاندارد هستند یعنی تقریباً تمام کشورهای اروپایی.
گواهینامه ی CE در ابتدا فقط برای کشورهای اروپایی جهت کنترل هرچه بهتر محصولات از نظر رعایت حداقل الزامات اساسی تعریف شده در زمینه تولید محصولات و حفاظت از سلامتی و ایمنی مصرف کننده و همچنین حفظ محیط زیست بود. چون در ابتدا CE فقط برای اروپا اعمال می شد برای ورود قانونی به بازار اروپا (EU) و یا منطقه آزاد تجاری (EFTA) لازم به دریافت گواهینامه CE بود به همین دلیل CE با اقبال زیاد از طرف تولیدکنندگان روبرو شد، این اقبال به حدی بودکه CE مرزهای اروپا را در نوردید  و در مناطق دیگر به جز اروپا (EU) هم مورد استقبال فراوان قرار گرفت بحدی که مشاهده می شود امروزه CE به یک ابزار تبلیغاتی برای تولیدکنندگان تبدیل شده است.
بدلیل نبود ساز و کار مشخص و عدم اطلاع برخی تولیدکنندگان محترم از ماهیت اصلی نشان CE و مدرک یا گواهینامه CE نشان CE را بر سر در محصول خود درج می کنند . نشان CE برای برخی محصولات از قبیل تجهیزات الکترونیکی، تجهیزات پزشکی، مصالح ساختمانی، ماشین آلات و ... کارایی دارد و در تولیداتی مانند محصولات غذایی و ... نیازی به داشتن CE نیست.
البته لازم به ذکر است که تولیداتی هم که در بالا نام برده شد زمانی به CE نیاز دارند که قصد فروش آن محصول در بازار اروپا را داشته باشند به طور کلی می توان گفت محصولاتی  نیاز به CE دارند که قرار است به اروپا صادر شوند.
برای سهولت در اخذ گواهینامه CE پیشنهاد می گردد که تولیدکنندگان محترم ابتدا به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 اقدام کنند. مطلب اخیرالذکر به این معنی نیست که حتماً قبل از دریافت CE باید ISO 9001 را اخذ کرد.  در واقع جهت سهولت در کار برای پیشبرد بهتر و سریعتر پروژه ی اخذ گواهینامه  CE بهتر است این کار انجام شود.
روش اصولی که می توان برای اخذ گواهینامه CE بیان نمود مراجعه به NB های معتبر (مراجع صادر کننده گواهینامه  CE و مخفف کلمه (Notified Body) ) و دارای مجوز لازم برای اعطای گواهینامه CE و نشان CE می باشند، البته با وجود روش های غیر اصولی و وجود افراد سودجو در این زمینه و عدم نظارت کافی بر گواهینامه های CE صادره از این روش لازم است متقاضیان محترم حتماً با دقت و علم کافی اقدام به اخذ گواهینامه CE از مراکز معتبر نمایند.
مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهکارا با دراختیار داشتن کادری متخصص و امین آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ گواهینامه CE با توجه به نیاز و حیطه فعالیت شما می باشد.

دانلود فرم درخواست خدمات CE

اندیشه های برتر ، جویای بهترینند ...

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، می توانید به صورت آنلاین (از طریق سایت) یا  تلفنی با مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بهکارا تماس حاصل فرمایید.

بهکارا  :     2774 3341 - 021

                     33409150 - 021

 

درباره ما

گروه مشاورین بهکارا

09123876275

021-33409150

021-33412774

info@behkara.com

تهران، خیابان شهید رجایی،خیابان شهدای شاملو،مجتمع وکیل، طبقه اول پلاک75، گروه مشائرین بهکارا